»Danes lahko z veseljem povem, da smo res uspešno končali projekt in to kot prvi med sodelujočimi občinami ter da so uporabniki v naši občini že priklopljeni na posodobljeni vodovodni sistem Borovnica-Vrhnika-Log – Dragomer. Gre za pomembno pridobitev za naše občane, saj bo z njo oskrba s kakovostno pitno vodo nemotena in učinkovitejša na daljši časovni rok. Ob tem bi se rad zahvalil izvajalcem za uspešno sodelovanje, občankam in občanom pa za veliko mero strpnosti, razumevanja in podpore v času gradnje,« je na novinarski konferenci ob zaključku projekta poudaril župan Miran Stanovnik. Ta je dodal, da gre za zelo pomemben projekt, ki so ga na Lukovici dolgo čakali. »Občani Lukovice so ob tem projektu začutili, da kljub temu, da so na robu občine, so v naših mislih. Ta projekt so prepoznali kot oseben, čutijo in živijo z njim ter so nanj ponosni. Ob tej priložnosti se je zbrala skupina občanov, ki so želeli pokazati to svojo hvaležnost in so nam predlagali, da bodo spekli pecivo, pripravili tople napitke ter tako kot so to delali nekoč, skupaj pozdravili uspešno zaključen projekt, ki jim bo izboljšal kakovost življenja,« je še dodal župan.
V sklopu investicije je bil zgrajen povezovalni vodovod v skupni dolžini 838 metrov, vodohran ter prečrpalnica.«Skupaj z občani smo na terenu preživeli osem mesecev. V tem času je bil zgrajen povezovalni ter napajalni vodovod. Izdelan je bil nov vodohran iz betonske konstrukcije, ki obsega 100 m3, narejen je iz dveh okroglih celic. Izdelana je bila prečrpalnica, ki je vkopana v brežino ob naselju Lukovica. Do prečrpalnice, ki je klasično sezidana, smo pripeljali nizkonapetostni vod, na katerega sta priključeni dve črpalki. Dve zato, da tudi v primeru okvare ene izmed njiju, sistem nemoteno funkcionira,« je povedal Samir Zulič iz GPZ, ki je dodal, da je bila na treh mestih narejena redukcija tlaka. Povedal je še, da se projekt tako uspešno lahko zaključi le ob timskem delu vseh vpletenih. »Če timskega dela ni, ga ne moreš tako uspešno zaključiti, stvari morajo teči in biti usklajevane od prvega do zadnjega dneva,« je dodal Zulič, ki se je zahvalil Občinski upravi za zaupanje in pomoč, nadzoru, ki jim je bil dostopen ne glede na uro in datum pa tudi projektantom. »Hvala vsem občanom za posluh, predvsem Tonetu Kavčniku, Ivanu Plešku ter Slobodanu Brajoviču, ki so nam prišli naproti in so nam za čas izvedbe v uporabo odstopili svoja zemljišča. To je bilo resnično velikega pomena pri projektu gradnje vodohrana. Tudi pri gradnji prečrpalnice, kjer je bilo za gradnjo na voljo zelo malo prostora, nam občani niso delali skrbi in to kljub temu, da so bili kdaj prikrajšani za komunikacijo mimo objekta.« Na timski duh in pripravljenost reševanja težav je opozoril tudi Srečko Škerget iz nadzornega podjetja Proplus, ki je povedal, da je bilo v začetni fazi kar nekaj težav. »A smo staknili glave in našli rešitve, ki so nas skozi izvedbo pripeljale do končnega rezultata. Izvajalec je svoja dela opravil pred roki, ne glede na to, da smo bili vezani na podvrtavanje ceste in smo se srečevali z lastniki sosednjih zemljišč. Tu je bilo res ogromno posluha in brez pomoči domačinov bi bile zadeve bistveno težje izvedljive.«
Po zaključku gradnje in uspešno opravljenem tehničnem pregledu so 16. decembra 2016 zanj pridobili uporabno dovoljenje, ki potrjuje, da je zgrajen v skladu z izdanim gradbenim dovoljenjem, projektno dokumentacijo, predpisi, normativi in standardi, ki so obvezni pri izvedbi objektov takšne vrste, ter pogoji, določenimi za gradnjo objekta na tem zemljišču. Skladno s pogodbenimi določili bo izdano tudi Potrdilo o prevzemu, s katerim bo potrjeno, da so bili izpolnjeni vsi pogodbeni pogoji. Izgradnja, pri kateri je bil glavni izvajalec GPZ d. o. o., je potekala po zastavljenem terminskem planu. Z na novo zgrajenim vodovodom, prečrpalnico in vodohranom so zagotovili zanesljivo oskrbo s pitno vodo za vse prebivalce visoke cone naselja Lukovica, hkrati pa formirali ločeno višjo tlačno cono dela vodovodnega sistema in rešili problem občasnega pomanjkanja vode (v konicah) oziroma neustreznosti tlačnih razmer v vodovodnem omrežju za nekatere objekte v Lukovici.
Celoten projekt Oskrba s pitno vodo v porečju Ljubljanice - 2. sklop zajema izboljšavo 3.568 metrov obstoječega vodovoda in novogradnjo 14.746 metrov vodovodnega sistema s pripadajočimi objekti: štirih vodohranov, dveh črpališč oziroma prečrpališč, dveh zajetij vode in ene vodarne. Projekt je razdeljen na štiri podsklope, vsak podsklop pa zajema izvedbena dela v vsaki omenjeni občini. Občina Postojna, kot peta sodelujoča občina, je v projekt vključena, kot sofinancerka izgradnje povezovalnega vodovoda med občinama Logatec in Postojno. Primarni namen izvedbe projekta je reševanje obstoječe problematike na področju oskrbe s pitno vodo na območju vključenih občin. Tako se bo na sistem oskrbe s pitno vodo priključilo dodatnih 228 prebivalcev.
Vrednost upravičenih stroškov projekta v občini Log - Dragomer znaša 530.871,00 evrov, skupaj z davkom na dodano vrednost in neupravičenimi stroški pa je ta 668.799,12 evrov. Skupna vrednost celotnega projekta znaša 9.023.035,09 evrov brez vključenega DDV in ga v višini 1.871.740,93 evrov financirajo sodelujoče Občine (Občina Log - Dragomer 530.871,00 evrov, Občina Brezovica 1.835.566,43 evrov, Občina Logatec 3.299.396,64 evrov, Občina Postojna 221.634,02 evrov in Občina Škofljica 2.802.421,00 evrov), Kohezijski sklad EU v višini 6.078.600,03 evrov in Ministrstvo RS za okolje in prostor v višini 1.072.694,14 evrov.